اخبار

سفر به ترکیه

توریست ها بدون توجه به بحران ها همچنان به ترکیه می آیند

توریست ها همچنان در حال سفر به ترکیه هستند

با توجه به گزارشات سازمان گردشگری ترکیه در حال حاضر درخواست سفر به ترکیه در حال افزایش است. در مصاحبه آقای “توماس کوک” صاحب یکی از بزرگترین شرکت های مسافرتی جهان با مجله “فوکس” آمده است که ترکیه سومین مقصد مهم تور های مسافرتی در جهان است. او اظهار داشت که در میان باقی رقیب ها ترکیه در رتبه نخست از نظر سفر در لحظه آخر قرار دارد.

مدیر تور های مسافرتی ترکیه اعلام کرد که بیشترین میزان درخواست سفر در لحظه آخر در سال 2017 در ترکیه به ثبت رسیده است، این گزارشات توسط شرکت های آنلاین در گذشته ثبت می شده ولی در حاضر حتی این افزایش در شرکت های محلی غیر آنلاین هم محسوس بوده. شرکت های توریستی ترکیه اعلام داشتند که سفر به ترکیه نسبت به سال کذشته در همین ماه 30% افزایش داشته.

آمار گردشگران ترکیه

تعداد افرادی که در ماه “می” به ترکیه سفر کرده اند معادل 3.1 میلیون نفر بوده و این میزان به 4.3 میلیون نفر در ماه “جون” افزایش داشته، بر اساس این آمار مسولان در ترکیه اعلام کرده اند که توریست ها در حال بازگشت به این کشور هستند زیرا با وجود بحران های سال جاری این حجم از گردشگران برای سفر به ترکیه مورد انتظار نبود.

از هر 5 نفر توریست در ترکیه یکی از آن ها روس هستند. فقط در ماه می 600 هزار نفر از روسیه به ترکیه سفر کردند که نسبت به سال گذشته 21% افزایش داشته. گروه دوم افرادی که سفر به ترکیه را انتخاب کردند اتباع آلمانی بودند که نسبت به سال قبل 10% افزایش داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *